Twoja twarz ujawnia, co się dzieje w Twoim organizmie. Wylecz chorobę zanim będzie za późno.




Twarz może powiedzieć wiele na temat naszego zdrowia.

#1. Cienie i wory pod oczami – cienie pod oczami to często cecha dziedziczna i nic nie można z tym zrobić. Jeśli jednak pojawiły się niedawno powinieneś natychmiast namierzyć przyczynę.


Najpowszechniejsze to brak snu, palenie papierosów, zmiany hormonalne, alergie, nadużywanie alkoholu, kawy oraz słonych potraw.

Oczywiście najlepiej dotrzeć do źródła problemów i je wyeliminować, aby osiągnąć długoterminowe efekty. Jeśli potrzebujesz efektu czasowego, zadziała zimny kompres i dobry korektor.

#2. Czerwony nos – na nosie znajduje się wiele naczyń krwionośnych, a ich ekspansja prowadzi do pojawiania się przebarwień.

Czerwony nos jest efektem zmian temperatury, alergii, stresu emocjonalnego lub kataru. W każdym z tych przypadków zaczerwienienie będzie tymczasowe.

Jeśli jednak Twój nos jest wiecznie czerwony, należy zwrócić uwagę na stan naczyń krwionośnych, zrewidować swój styl życia oraz najlepiej skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać konkretną diagnozę.


#3. Żółtawa twarz i oczy – przyczyną jest gromadzenie się odpadów w ciele.

U dorosłych żółtaczka może być wywołana przez nadużywanie alkoholu.

Aby uzyskać dokładną diagnozę należy przyjrzeć się wątrobie, woreczkowi żółciowemu, trzustce oraz wykluczyć ewentualne infekcje wirusowe.

#4. Nieoczekiwane pojawianie się znamion – zwykle nie ma się czym martwić, ale lepiej zachować czujność.

Najpierw zadaj sobie kilka pytań. Czy granice znamion są nierówne? Czy kolor jest nierównomierny? Czy są większe niż groszek? Czy zmieniły się w ciągu ostatnich kilku tygodni?

Idź do lekarza, jeśli co najmniej jedna z odpowiedzi brzmi „tak”. Powinieneś też unikać długotrwałego wystawiania się na światło słoneczne. Stosuj również kremy z filtrem.

#5. Wysypka motyla – mała wysypka na twarzy może być spowodowana przez źle dobrane kosmetyki, alergię, zmianę klimatu lub nadmierne spożywanie słodyczy.


Kiedy usuniesz czynnik, który prowokuje występowanie wysypki, ona zniknie. Jeśli jednak zajmuje ona oba policzki i kształtem przypomina motyla, może to wskazywać na toczeń. Inne objawy tej choroby to gorączka i ból.

#6. Rany wokół ust – takie rany w okolicach warg, jamy ustnej i nosa mogą być wywołane przez wirusa opryszczki.

Mogą powstawać, gdy układ odpornościowy jest osłabiony przez stres, choroby lub zmęczenie.

Zazwyczaj znikają same. W aptekach jednak znajdziesz specjalne maści.

#7. Pęknięte usta – każdy z nas od czasu do czasu ma suche i popękane wargi, szczególnie w zimie lub po długim przebywaniu na słońcu. Pęknięcia mogą być też objawem alergii lub reakcją na leki.

Balsamy do ust będą w tym wypadku bardzo pomocne.


#8. Nadmiar włosów na twarzy – w przypadku wielu osób zarost może być dziedziczny. U młodych kobiet nadmierne owłosienie twarzy może oznaczać, że praca jajników jest zaburzona.

Nazywa się to zespołem policystycznych jajników i może wywoływać problemy z zajściem w ciążę.

W tym wypadku zaleca się wizytę u ginekologa, aby rozpocząć leczenie. Można też unikać spożywania zbyt dużych ilości cukru.

#9. Łuszczenie brwi lub rzęs – jeśli Twoje brwi lub rzęsy są rzadsze nie przez nieudane eksperymenty kosmetyczne, może to oznaczać problemy z tarczycą.

Niedoczynność tarczycy występuje często u osób powyżej 50 roku życia.

Inne objawy to powolność, sucha skóra oraz niewytłumaczalny przyrost masy ciała. Badanie krwi oraz konsultacja z lekarzem to obowiązkowe kroki w tym przypadku.

Te porady mogą pomóc Ci szybciej rozpoznać chorobę. Może znasz jeszcze jakieś inne objawy na twarzy, które świadczą o poważnych chorobach? Czekamy na komentarze.

Popularne posty z tego bloga

Żywcem upieczone dziecko w piekarniku zjedzone przez rodziców.

Katowała i głodziła małego Oskarka, chłopiec nie żyje. Ona wyjdzie na wolność za 2 lata

Śmierć przez zadławienie jest bolesna i bardzo męcząca. Musisz wiedzieć jak ratować dziecko!